Beseda s panem Jaroslavem Vlasákem.

Besedy s panem Jaroslavem Vlasákem jsou nejen mezi klienty Centra denních služeb velmi oblíbené. Proto jsme pana Vlasáka a jeho dceru pozvali i v letošním roce. Zájem o besedu s promítáním historických fotografií města Znojma byl opět velmi velký a tak naše společenská místnost byla zaplněná posluchači do posledního místa.

Pan Vlasák měl bravurně připravené fotografie nám všem známých ulic a uliček města Znojma, které se na první pohled mohly zdát velmi neznámé, jak je historie v čase proměňovala. Na pomoc měl pan Vlasák vždy připraveno srovnání jednotlivých míst „dříve“ a „nyní“, aby nám poznávání našeho města usnadnil a lépe připomenul. Dříve narození klienti zavzpomínali na místa, která z mládí znali, později narození už třeba jen s úžasem hleděli na místa, kde dříve stávala benzinová pumpa na Pražské ulici nebo kudy vedl most přes řeku Dyji do Sedlešovic.

Věříme, že beseda s panem Vlasákem a jeho dcerou nebyla poslední a již nyní se těšíme na další historické fotografie města Znojma z jeho velkolepé sbírky.

Promítání fotek historického Znojma v Centru denních služeb

Všechna práva vyhrazena • © 2017 Centrum sociálních služeb Znojmo, příspěvková organizace • Vyrobil Martin Grus - Studio Tužka